Schützenauszeichnung für die Kavallerie
Відзнаку було заведеньо 13 червня 1871 року для кавалерії спільного війська та ландверу. Можливо, вважалося, що аксельбанти в кавалерії будуть перешкодою для виконання службових обов’язків верхи, ось чому з’явився цей нагрудний знак. Однак вимоги до кандидата для отримання цього знака були такими ж, як і для отримання «Аксельбанту відмінного піхотного стрільця». В 1876 році цей знак було поширено на кінноту угорського гонведу. В 1906 році було вирішено, що середина емблеми має бути пофарбована в чорний колір у спільному війську та в ландвері, а в гонведі — в червоний. Нові емблеми фарбували виробники, а ті, що були отримані до видачі наказу, мали бути перефарбовані власниками.

Нагрудний знак був виготовлений із томбака. D = 45 мм.
Нижче кілька зразків цього нагрудного знаку. Слід зазначити, що його дизайн змінювався не лише залежно від виробника. Наприклад, на час заснування знак було прикрашено зображенням гвинтівки системи Верндля. Але після прийняття на озброєння гвинтівки системи Маннліхера зразка 1895 року її образ замінило попереднє. Однак, коли у 1907 році револьвер «Rast-Gasser» був замінений на пістолет «Rot-Steyr», зображення не змінили.

![]() |
![]() |
![]() |
|
| Перший тип | |||
![]() |
![]() |
||
|
Другий тип
|
|||
Нижче наведено фотографію мініатюри цього нагрудного знаку. В документах нічого про це не сказано, тому це нерегдаментована річ. Можна припустити, що якийсь старший унтер-офіцер носив його на своєму головному уборі або на цивільному одязі, перебуваючи, наприклад, у відставці.









