Лейтенант резерву (не раніше 1917 року)

Поєднання похилого віку та невисокого рангу може свідчити про те, що на фото офіцер резерву. Ще більше у цьому переконує літера «К» на темляку, що говорить про те, що фото зроблене вже під час правління імператора Карла, тобто не раніше 1917 року. Між іншим й невисокі офіцерські кепі увійшли до моди за правління Карла.

Якщо це припущення вірне, то зрозуміла й наявність лише однієї нагороди — «Ювілейної медалі 1898 року для збройних сил» на честь 50-річчя правління Франца Йосифа.

Звертає на себе увагу підвис до офіцерської піхотної шаблі зразка 1861 року, вкритий золотим галуном — його носили на ремені штанів.

Коментар історика Олександра Лосєва (Львів): «Більшість лейтенантів резерву, які отримали звання до 1906 р., і кого мобілізували до війська, отримали підвищення в листопаді–грудні 1914 року (тобто стали оберлейтенантами резерву). Не отримали підвищення лише ті, хто безпосередньо не був задіяний в службі на фронті або потрапив у полон (останнім давали підвищення при поверненні з полону, цензом з часу дії загального наказу на їх рік). Також не підвищували тих, хто не з’явився до власних частини при оголошенні мобілізації та були відсутніми (наприклад, перебували в еміграції, були інтерновані, захворіли та в майбутньому були визнані непридатним до служби тощо. Моя версія: це офіцер на посаді, що безпосередньо не стосувалася до службі на фронті. Чисто теоретично, міг отримати підвищення в кінці війни за загальною вислугою в воєнний період при занятті вищої посади.»

Опубликовал: Дмитрий Адаменко | 30 Червня 2020
Рубрика: Головні убори, Збройні сили, Медалі, Нагороди, Однострій, Перша світова війна, Фотографії
Позначки:, , , ,

Последние опубликование статьи