Прапорна стрічка 75-го піхотного полку спільного війська від «хрещеної матері прапору» Софії фон Гогенберґ, 1912 рік

Цікава традиція існувала у спільному війську габсбурзької монархії — на полкові прапори вішали стрічки з бантами (Fahnenband), на яких були вишиті написи та зображення. Ці стрічки виготовляли на замовлення дам — дружин полкових шефів або командирів. Для 75-го піхотного полку (k.u.k. Infanterieregiment Nr. 75) такою дамою стала дружина полкового шефа, наступника престолу ерцгерцога Франца Фердинанда ерцгерцогиня Софії фон Гогенберґ (Sophie von Hohenberg (1868–1914)). Зараз ця стрічка зберігається у віденському Музеї історії армії (Heeresgeschichtlichen Museum).

Софія Хотек, герцогиня фон Гогенберґ

Софія Хотек, герцогиня фон Гогенберґ

Стрічка блакитного кольору, з двох частин, виготовлених з шовкового репсу з ефектом муару. Частини прикрашені вишитими сріблом написами «За Бога і Вітчизну» (Für Gott und Vaterland), «1912» і «Софія, герцогиня фон Гогенберґ» (Sophie Herzogin von Hohenberg) з її герцогським гербом. Ця прапорна стрічка була подарована полку в 1912 році з нагоди освячення полкового прапору «хрещеною матір’ю прапора» (Fahnenweihe) Софією фон Гогенберґ. Цікаво, що ця прапорна стрічка згадується в тогочасній газеті «Neues Wiener Tagblatt» від 28 листопада 1912 року, сторінка 15:

«Прапорні стрічки для піхотного полку № 75: 3 березня. Перед переїздом 75-го піхотного полку до Зальцбурга в гарнізоні полку на той час у Нойхаузі в Богемії (Neuhaus in Böhmen) було освячено новий полковий прапор. Герцогиня Софія фон Гогенберґ виступила в ролі хрещеної матері прапора на святкуванні. Тепер герцогиня подарувала 75-му полку художньо виконану прапорну стрічку. Вона виконана у кольорах полку, світло-блакитному та сріблястому, на одній стрічці зображено ім’я та герцогський герб жертводавця, а на другій — гасло, всі у срібній вишивці. О 22. д. офіцерський бенкет викликав бурхливі овації на честь герцогині фон Гогенберґ.»


https://blog.hgm.at/2019/01/31/objekt-des-monats-februar-2019/

Опубликовал: Дмитрий Адаменко | 11 Грудня 2021
Рубрика: Cимволіка, Прапори
Позначки:, ,

Последние опубликование статьи