Віце-король Неаполю Алоїз Томас Раймунд фон Гаррах (1669–1742)

Aloys Thomas Raimund von Harrach

7 березня 1669 року в Відні в знатному роді народився Алоїз Томас Раймунд фон Гаррах , австрійський державний діяч і дипломат. Його батько, Фердинанд Бонавентура, Перший граф Гарраха, був оберстгофмейстерером (Obersthofmeister), а старший брат, Франц Антон фон Гаррах, — князем-архієпископом (Fürsterzbischof) Зальцбурга.

Алоїз Томас Раймунд фон Гаррах

Алоїз Томас Раймунд фон Гаррах

Алоїз став імперським посланником у Дрездені в 1694 році, а в 1697–1700 роках був посланником у Мадриді. В 1711 році повернувся до двору Августа Сильного в Дрездені, а згодом виконував дипломатичні місії в Берліні та Ганновері.

1712 року він ініціював відновлення скляного заводу, який був закритий через брак деревини, — цього разу спочатку в «Новому Лісі» (neuen Wald), а згодом — в Нойвельт-Гаррахсдорф (Neuwelt-Harrachsdorf, район Старкенбах, сьогодні Гаррахов на півночі Чехії на кордоні з Польщею). Завод спочатку виробляв столове, «молочне» та кольорове скло, що стало експортним успіхом у 1750 році разом з експортом кришталю, гальованого скла, кременю та композитного скла.

В 1715–1742 роках Алойс фон Гаррах служив ландмаршалом у Нижній Австрії, а в 1728–1733 — віце-королем у Неаполітанському королівстві, де придбав багато творів мистецтва, які зараз виставлені в галереї замку Рорау. З 1734 року і до самої смерті граф Гаррах був членом Таємної державної конференції (Geheimen Staatskonferenz, комітет Таємної ради (Geheimen Rates), в якому можна було дискутувати щодо рішень державного рівня) у Відні.

«Вихід віце-короля Алоїса Томаса графа Гарраха з палаццо Реале в Неаполі» (Нікола Марія Россі, близько 1730 р.)

«Вихід віце-короля Алоїса Томаса графа Гарраха з палаццо Реале в Неаполі» (Нікола Марія Россі, близько 1730 р.)

7 листопада 1742 року він помер там саме, де й народився — в Відні.

Опубликовал: Дмитрий Адаменко | 8 Листопада 2023
Рубрика: XVIII сторіччя, Біографії
Позначки:

Последние опубликование статьи